PROJEKT Beautiful&Amazing
Stvorili smo koncept koji uključuje proizvod, pripadajuću brošuru i pakiranje prilagođeno za razna poslovna i druga darivanja, a koji proizvodu daju dodanu vrijednost.
Na samom početku je bitno naglasiti da ovaj koncept u svojoj osnovi sadrži ideju koja počiva na predstavljanju svjetski poznatih osoba, porijeklom iz Hrvatske. Posebni naglasak je postavljen na njihova postignuća i doprinos čovječanstvu.
Temelj projekta je dizajn kristalne kocke s 3D laserskim graviranjem prepoznatljivih motiva koji prezentiraju puni sjaj hrvatskog blaga.
Činjenice o tome da se vrlo malo zemalja može pohvaliti ovoliko bogatom poviješću, smještenom na teritoriju predivnih prirodnih ljepota, s raznolikom kulturnom baštinom koja je uvelike pridonijela europskoj kulturi i znanosti, svjedoče kulturno-znanstvena dostignuća istaknuta u ovom konceptu.
Fotografije koje prate ime svakog od ovih sjajnih pojedinaca, bilo da je to njihovo mjesto rođenja ili obližnji grad, stvaraju vizualni doživljaj koji dočarava unutarnju vrijednost i specifičnosti naše iznimno lijepe Hrvatske.
Beauty&Amazing počiva na predstavljanju svjetski poznatih ličnosti iz Hrvatske, s posebnim naglaskom na njihova postignuća i doprinos čovječanstvu. Oni su Ruđer Josip Bošković i Marin Getaldić rođeni u Dubrovniku, Faust Vrančić (Šibenik), Ivan Vučetić (Hvar), Nikola Tesla (Smiljan), Ivan Lupis Vukić (Rijeka), Franjo Hanaman (Drenovci), Lavoslav Leopold Ružička (Vukovar) i Eduard Slavoljub Penkala. Svaka biografija ovih velikana je kreirana na način kojim, kroz tekst, fotografiju i ilustraciju, jasno prikazuju njihova značajna postignuća.
Kristalne kocke su izrađene u seriji od četiri proizvoda. Prepoznatljivi motivi koji nas vežu uz puni sjaj hrvatskog blaga, izrađeni su tehnikom 3D unutarnjeg laserskog graviranja kristala, a oni su:
ČIPKA
OD AGAVE - Čipkarstvo u Hvaru je iznimno specifično i to ponajviše zbog uporabe
vlakana biljke agava. Ono se ekskluzivno veže uz benediktinski samostan,
osnovan još davne 1664. Hvarska čipka,
kao dio čipkarstva u Hrvatskoj, upisana je na UNESCO-ov popis nematerijalne
kulturne baštine čovječanstva 2009. godine.
HVAR - otok sunca. Geografski položaj, njegova povoljna klima, čisto more i bogata kulturna baština pogodovali su razvoju otoka Hvara, jedinom otoku na svijetu s najviše UNESCO-ve baštine. Hvar je otok s više sunca nego bilo koji drugi u cijeloj Europi, predvodnik je organiziranog turizma u Europi i to još od 1868. godine.
IVAN VUČETIĆ rođen je na otoku Hvaru. Znanstvenik, antropolog, filantrop, humanist, glazbenik, književnik i govornik Ivan Vučetić, poznat je u cijelom svijetu kao otac daktiloskopije, jedinstvene metode identifikacije osobe pomoću otiska prsta.
OTISAK PRSTA kao prikaz metode identifikacije ugraviran je na jednoj četvrtini kristalnih kocaka iz ove serije.
FAUST VRANČIĆ, hrvatski izumitelj padobrana. Povjesničar, diplomat, jezikoslovac, izumitelj, inženjer, svećenik i biskup, čije se ime veže uz prva tehnička otkrića ovog hrvatskog znanstvenika. Vrančić je rođen u Šibeniku (Dalmacija - Hrvatska) 1551. godine, a umro je u Veneciji. U skladu s odredbama njegove oporuke, njegovo tijelo je prevezeno u Šibenik i sahranjeno u obiteljskoj grobnici na obližnjem otoku Prviću 1617. godine.
ŠIBENIK
je u najstariji autohtoni hrvatski grad kojeg prvi put na karti spominje
hrvatski kralj Krešimir, 1066. godine.
VUČEDOLSKA GOLUBICA - do sada najstarija figura goluba pronađena u Europi. Arheološko nalazište Vučedol smješteno je uz obalu Dunava, 5 km nizvodno od Vukovara i predstavlja jedno od najvažnijih nalazišta eneolitičkog razdoblja. Vučedol je prvi put naseljen oko 6000. godine prije Krista, u vrijeme koje bilježi prvu pojavu europskih poljoprivrednika.
Vukovar, Vučedol i Ilok imaju izvanredno putovanje kroz vrijeme, kulturu i životni stil, to je skriveni biser koji može iznenaditi i nadahnuti. Vukovarsko-srijemska županija, Slavonija, Dalmacija i Istra, četiri su povijesne regije Hrvatske s prebogatom kulturno-povijesnom baštinom i prelijepim prirodnim ljepotama.
LAVOSLAV LEOPOLD RUŽIČKA rođen je u Vukovaru - Slavonija 1887. On je gospodar ugljikovih prstenova i prvi hrvatski nobelovac. Ružička je svoju Nobelovu nagradu za kemiju dobio 1939., imao je osam počasnih doktorata znanosti i medicine, sedam nagrada i medalja za područje medicine i prava, dvadeset i četiri počasna članstva u kemijskim, biokemijskim i drugim znanstvenim društvima.
Sadržaje brošure Beautiful&Amazing na svakoj svojoj stranici predstavljaju prelijepi i nevjerojatni sjaj hrvatskog blaga. Naglasak na izumima i otkrićima kojima su ovi hrvatski velikani zadužili cijeli svijet, posebno ističe njihove kreativne putove i dostignuća, revolucionarne inovacije koje su gotovo uvijek bile ispred svoga vremena, a sve to smješteno u kontekst prebogate kulturne baštine i predivnih prirodnih ljepota mjesta u kojima su oni rođeni i u kojima su živjeli.